Mobile menu
  logowanie ecorponet
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

grafika mojeid w zrzeszeniu bps

mojeID - co to jest?

mojeID to usługa, która umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości. Pozwala na zdalną weryfikację Twoich danych przy pomocy bankowości internetowej. Jest przejrzysta i bezpieczna, za każdym razem możesz sprawdzić co i komu przekazujesz, a samo przekazanie wymaga Twojej akceptacji.

mojeID pozwala na założenie Profilu Zaufanego, dzięku któremu skorzystasz z komercyjnych oraz publicznych usług dostępnych online, podpiszesz dokumenty w urzędach publicznych oraz zidentyfikujesz swoją tożsamość, np. w firmach ubezpieczeniowych czy placówkach medycznych.

 

Jak założyć Profil Zaufany?

Uwaga! Warunkiem koniecznym do założenia Profilu Zaufanego przy pomocy bankowości internetowej jest posiadanie poprawnie wypełnionego adresu e-mail (zakładka Mój profil). Zmiana adresu e-mail w bankowości internetowej wymaga 24 godzinnego czasu oczekiwania, aż zmiany zostaną wprowadzone we wszystkich systemach. Możesz poprosić pracownika banku o dopisanie adresu e-mail do Twojego konta, wtedy zmiany zajdą natychmiastowo.

 

1. Wejdź na stronę https://pz.gov.pl

2. Kliknij przycik "Zarejestruj się", znajdujący się w prawym górnym rogu strony i wybierz opcję "Bank lub inny dostawca tożsamości".

zerrejestrujbank

3. Następnie wybierz opcję "SGB Banki Spółdzielcze - Grupa BPS".

grupabps

 

4. Wybierz województwo i nazwę banku z listy rozwijanej:

opolskie

5. Nastąpi przekierowanie na stronę bankowości internetowej eBankNet. Zaloguj się:

bsebanknet

6. Po zalogowaniu zobaczysz "listę zgód". Kliknij w opcję Akceptuj. Akceptację należy potwierdzić kodem SMS lub w aplikacji banku.

lista zgod

7. Zostaniesz przekierowany na stronę Profilu Zaufanego. Wypełnij pole "identyfikator użytkownika". Następnie zaznacz "Zapoznałem się z przepisami dotyczącymi profilu zaufanego i podpisu zaufanego", a następnie kliknij w pole "Zarejestruj się".

profil zaufany

8. Ponownie zostaniesz przekierowany na stronę logowania bankowości internetowej. Zaloguj się. Pojawi się ekran "Udzielenie zgody". Sprawdź poprawność danych przekazywanych do Profilu Zaufanego, a następnie wybierz opcję "Akceptuj". Akceptację potwierdź przy pomocy kodu SMS lub w aplikacji.

9. Trafisz na stronę Profilu Zaufanego Użytkownika. W prawym górnym rogu powinno pojawić się imię i nazwisko użytkownika. Twój profil został poprawnie założony.

profil zaufany2

Wybierając opcję "Mój profil zaufany" możesz sprawdzić poprawność Twoich danych przekazanych do profilu zaufanego.

 Regulamin usługi do pobrania :    PDF ICOON